Text Size
   
Священний простір Священное пространство PDF   E-mail
Автор: Administrator   
22.10.2017 18:36
Индекс материала
Священний простір Священное пространство
СВЯЩЕННОЕ ПРОСТРАНСТВО
Все страницы

СВЯЩЕННИЙ ПРОСТІРСвідомість

Існує безліч визначень свідомості. Школа Сат Нам Расаян пропонує, безсумнівно, найпростіше: свідомість є здатністю звертати увагу на досвід. Як би сказали даосисти: це вікно.

У Сат Нам Расаян ми спрощуємо ідею свідомості. Ми лише можемо знати і розуміти Всесвіт через наш досвід; тому ми називаємо здатність залишатися уважним до цього свідомістю. Що більше видів досвіду ми розпізнаємо, то ширшою буде наша свідомість.

На першому рівні Сат Нам Расаян цілителі працюють з обмеженим аспектом досвіду: зі своїми відчуттями. На цьому рівні визначення свідомості навіть вужче: "свідомість - це наша здатність сприймати те, що відчуваємо". Цілий Всесвіт може проявлятися в цілителі через відчуття: "Знання можна випробувати як відчуття, незважаючи на те, що це всього лише шлях. У миттєвих відчуттях ми можемо дізнатися все про людину. Її минуле може бути відкрите мені за частки секунди, незважаючи на те, що мені можуть знадобитися години і дні, щоб розплутати і впорядкувати цю інформацію". Це джерело знань протистоїть раціональному розумінню і є надзвичайно потужним.

Сат Нам Расаян не має наміру визначити, що є реальним в абсолютному сенсі. Ми лише зацікавлені в тому, що ми можемо випробувати. Розглянемо наступний приклад: якщо я вирішую вилікувати когось із проблемою шкіри, я не можу бути впевненим у тому, що те, що я відчуваю, насправді є його чи її шкірою. Я тільки знаю те, що я дозволяю свої відчуття і перетворюю свій опір, і відбувається зміна зі шкірою пацієнта.

ТрансцендентністьУ цьому традиційному мистецтві зцілення, свідомість лише елемент зцілення. Цілителі звертаються до пацієнтів і зцілюють їх простою видозміною чогось у своєму досвіді. Тому свідомість цілителя стала трансцендентною як результат входження у Священний простір, де бере початок цілюща сила.

У своєму основному значенні трансцендентність означає виходити за межі, пробиватися крізь очевидні межі певного стану. Трансцендентна свідомість - це те, що може принести зміни у світ простим утворенням їх у самому собі, без будь-яких очевидних дій. Розгляньмо приклад: уявіть, що людина не може ужитися з одним із членів своєї сім'ї, і я вирішую виправити ситуацію. Я можу зробити це, не покидаючи свого будинку, не розмовляючи з ким-небудь, просто через свою свідомість. З цієї точки зору нашого загального сенсу, це все здається неможливим, оскільки ми припускаємо, що наша свідомість сама по собі не може перетворювати речі. Однак це не так: людська свідомість є трансцендентною і може змінювати природний світ.

Ми описуємо трансцендентність так: зміни, які здійснює цілитель у своїй власній свідомості, впливають на взаємозв'язки, а це впливає на недугу. Якщо запитати, чому ми не говоримо безпосередньо, що зміни у свідомості цілителя впливають на недугу, ми відповімо: "Що новачок відчуває - це зміну у зв'язку з пацієнтом; пізніше стане зрозуміло, що пацієнт зцілений. Досвідчений цілитель стає єдиним зі Священним простором і пізнає зцілення безпосередньо".

Священні простори

Існує "духовний вимір", спільний для всіх традицій. Коли людська свідомість зв'язується з ним, вона може отримати безмежну трансцендентність. Метою духовних цілителів є досягнення цієї трансцендентної свідомості.

Дух це щось, що не можна осягнути раціонально. Багато хто намагався і зазнав невдачі у його визначенні. Також інші розповідали про нього у віршах і притчах. Ми не можемо повністю осягнути його, але можемо пізнати, тільки так ми знайомимося з ним.

Духовний досвід є дуже сильним і його неможливо розподілити за категоріями. Йогі Рамачарака 27 (Yogi Ramacharaka) описує його як почуття цілісності, почуття повноти всіх речей. Існує почуття єдності всіх істот, незалежно малі вони чи великі. Людина наповнена всеосяжною любов'ю, яка ні критикує, ні засуджує. Відчувається невимовне відчуття щастя. Страх зникає, і почуття безпеки та довіри лягає в основу всього. Усвідомлення часу зникає, виникає впевненість "було завжди і буде вічно".

Коли духовний досвід зникає, завжди присутнє почуття ностальгії. У пам'яті людини залишається спогад про щось тонке, що приносить із собою відчуття миру і впевненості, що ми не самотні.

Ті, хто пізнав Дух, неважливо як недовго, впізнає його в поезії та писаннях містиків і просвітлених мудреців. Досвід, по суті, є однаковим, не зважаючи на те, що могли минути сотні чи тисячі років. Досвід залишає тривале враження. Дух стає притулком, джерелом відновлювальної енергії в повсякденному житті. У глибині душі людина знає, що вона володіє чимось прекрасним, і з цього погляду здатна пройти період сумніву і кризи.

Хоча духовний досвід зникає, його можливо відшукати знову. Людина, яка прагне почуття єднання, виробляє зміни у своєму житті (зміна в поведінці, піклування про інших) або розпочинає певну діяльність (молитви чи медитації, читання містичної літератури, дотримання доктрин певного вчителя...), що наближає її до Духа, який проявляє себе у свій власний спосіб.

Усі духовні традиції прагнуть зв'язку з Духом. Хоча весь духовний досвід може бути по суті однаковим, кожна традиція має свою власну стежку. Ми дали ім'я "Священний простір" особливому образу, в якому Дух проявляється в людині, що практикує Сат Нам Расаян. Ми вважаємо її Духовною Силою, подобою Барака (Baraka).

У кожної традиції є свій власний еквівалент Священного простору. У всіх них стан трансцендентності та єдності однаковий. Христос, наприклад, досяг Свого Священного простору, слідуючи стежкою Серця, а Християни наслідували Його приклад. Для них пізнання Духа характеризується елементом Любові. Буддисти йшли стежкою Будди, американські індіанці йшли стежкою Воїна, мусульмани йшли стежкою Мухаммеда тощо. Кожна стежка відмінна від іншої, і проживається різним способом.

Коли ми медитуємо, може виникнути духовне пізнання всіх видів: Любов Христова, незалежність і єдність Будди або Священний простір Сат Нам Расаян. Однак якщо ми його не розпізнаємо, ми просто проходимо повз. Святі, як Христос, Будда чи Гуру Рам Дас, мали визначати ці стани, щоб людські істоти розпізнавали їх.

Священний простір Сат Нам Расаян

У Сат Нам Расаян нейтральність - найважливіша характеристика Священного простору. Ми визначаємо цю нейтральність у контексті взаємозв'язку: якщо я нічого не припускаю про людину, з якою зв'язуюся, зв'язок буде нейтральним. Людина стає частиною моєї свідомості без почуття різниці або упередження. Якщо людина здатна залишатися стійкою в такому нейтральному положенні, її досвід стане безмежним, сповненим ніжності й абсолютно чистим. Її стан свідомості змінюється, і вона увійде в контакт зі Священним простором.

Очевидно, що нейтральність не та концепція, яка в Сат Нам Расаян особлива. Вона виникає в багатьох інших традиціях, у таких як Буддизм і певних галузях Суфізму та Християнства. Хоча існування всіх духовних традицій однакове, дана нейтральність перебуває інакше в різних традиціях. Чому так? Тому що лінія передач кожної різна.

Лінія передачі це група людей - майстрів, прихильників, практиків - які проявилися і передали певні знання крізь віки, від самої концепції до теперішнього часу. Це не просто сукупність людських істот. Ці знання виражаються через них. Христос, Будда і Гуру визначили особливий духовний простір; лінія передачі відтворює його в багатогранності, у своїх елементах. Багато святих були знайомі з Сат Нам Расаян у минулих століттях. Школа, заснована Гуру Дев Сінгхом, вважає Гуру Рам Даса, Святого Сикха 16 століття, своїм попередником.

Гуру Рам Дас є частиною групи людей кількох конфесій усіх віків і культур, які проявили Священний простір і були визнані людством у цілому. Гуру Рам Дас був четвертим із десяти Гуру (Gurus28) у традиції сикхів, яка представляла десять різних граней єдиної істоти. Вивчаючи його життя і роботу, застосовуючи нумерологію29, ми бачимо, що цей святий був ідеальним проявом якостей, пов'язаних із числом чотири: нейтральність і служіння. Усе його буття було споконвічним проявом цих якостей.

Лінія передачі Сат Нам Расаян не пов'язана з жодною вірою або традицією. У неї немає структури, оскільки вона дає змогу і включає всі структури. Вона відкрита для будь-якої людини будь-якої віри, включно з тими, хто не визнає відкрито жодної духовної віри. Вона прийшла до нас через традицію сикхів, однак це не означає, що вона бере свої початки тут або, що ми повинні обернутися в цю віру, щоб практикувати її. Ми маємо підкреслити, що повага до інакомислення, відсутність прозелітизму та бажання розділити знання є основними принципами в традиції сикхів.

Незважаючи на свої вірування, коли цілителі відкривають простір, щоб зцілювати, вони виявляють себе в духовному вимірі, який не заснований на ідеях. Ця точка зору схожа з Буддистською концепцією: щоб навчитися чогось, Ви маєте безпосередньо випробувати це, а не навчитися цього з книжок або на прикладі. Будда був революційним мислителем і вирішив не приймати нічого, чого він не виявив сам. Він навіть відмовлявся від існування Бога, заснованого на вірі. Не заперечуючи різні теології, він йшов прямо до серця матерії: шлях знання істини30.

Цілителі пізнають Священний простір невимовним, але ясним чином, він має "особливий аромат", "характерний аромат". Вони не знають, де він розташований, але вони відчувають його всередині себе. Він стає частиною їхньої свідомості.Обновлено 29.12.2022 11:51